PROGRAM
XIV Konferencja „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”
15-17 marca 2017 r.

OSK „STOK” – WISŁA – ul. Jawornik 52 A

15 marca – ŚRODA
11:00 -12:00 rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji
11:30 -12:30 lunch
12:45 uroczyste rozpoczęcie konferencji
Adam Musiał – Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
Dorota Markiewicz – Dyrektor Biura Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Uroczystość wręczenia CERTYFIKATÓW przystąpienia w poczet firm członkowskich
POLSKIEJ IZBY PRODUCENTÓW URZĄDZEŃ I USŁUG NA RZECZ KOLEI
GISonLine Sp. z o.o. Sp. k. – ATEL ELECTRONICS Radosław Atlas – Vimana Transport Sp. z o.o.
Zakład Automatyki i Telekomunikacji Sp. z o.o. – KIERUNKOWSKAZ Fundacja – ANDEL Polska Sp. z o.o

 

godz. 13:00 wystąpienia zaproszonych gości:
♦ URZĄD KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ – Krzysztof Dyl – Zastępca Prezesa Urzędu
„Trendy i inwestycje w obszarze ICT w Polsce”
♦ URZĄD TRANSPORTU KOLEJOWEGO – Piotr Combik – Dyrektor Biura Prezesa Urzędu
„Wdrożenie ERTMS w Unii Europejskiej”
♦ INSTYTUT KOLEJNICTWA – Andrzej Żurkowski – Dyrektor Instytutu
„Wpływ nowych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych na bezpieczeństwo ruchu kolei”

PANEL I godz.14:00 – 16:15

♦ Huawei Polska Sp. z o.o. - Piotr Głaska – Senior Solution Manager
„Bezpieczne sieci teleinformatyczne”
♦ TK Telekom Sp. z o.o. – Bogusław Kowalski – Prezes Zarządu
„Rola i znaczenie rozwiązań teleinformatycznych w procesie modernizacji systemu kolejowego w Polsce”
♦ Simple SA – Andrzej Kuś – Pełnomocnik Zarządu
„Optymalne zarządzanie przedsiębiorstwem kolejowym poprzez system SIMPLE.ERP (Case Study)”
♦ Hewlett Packard Enterprise – Jarosław Maślanka – Dyrektor Sprzedaży Usług Konsultingowych, Mirosław Polski
„IoT- cyfrowa transformacja kolei”
♦ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Jerzy Kacprzak – Naczelnik – Biuro Automatyki i Telekomunikacji
„GSM-R, a 150MHz dziś i jutro”
♦ Mitron Information Systems Sp. z o.o. – a TELESTE Company – Piotr Jurczyński – Dyrektor, Engineering and Solutions
„Największe wdrożenia z zakresu bezpieczeństwa cctv na kolei w Europie – integracja z systemami policyjnymi, miejskimi i kierowania ruchem”
♦ NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU – Piotr Pryciński –Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Programami
„Oferta NCBR w zakresie finansowania prac B+R w obszarze transportu kolejowego”
♦ DIMENSION DATA Poland Sp. z o.o. – Grzegorz Ficowicz – Business Solutions Architect
„U nas, na kolei liczy się każdy głos… – Zastosowanie systemów przetwarzania i analizy mowy w komunikacji z pasażerem – synteza mowy, samoobsługa przez telefon, wirtualny asystent”

KONKURS z nagrodami

16:15 – 16:30 przerwa kawowa

PANEL II godz.16:30 – 18:45

♦ ARCUS S.A. – Sławomir Rudkowski – konsultant ds. rozwiązań MDS&IT
„Bezpieczny obieg dokumentów – Arcus Security”
♦ PKP CARGO S.A. – Grzegorz Postek – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa
„Drony w służbie PKP CARGO S.A.”
♦ Rittal Sp. z o.o. – Bogdan Marczak – Product Manager Data Center
„Innowacyjne rozwiązania DATA CENTER dla kolei”
♦ C&C Partners Sp. z o.o. – Radosław Rumianowski – Kierownik ds. projektu
„Światłowody z gwarancją jakości”
♦ SIEMENS Sp. z o.o. – Jaskólski Piotr
„Niezawodne rozwiązania komunikacyjne na kolei w oparciu o urządzenia RUGGEDCOM i SCALANCE”
♦ INTEL – Robert Adamski – Account Executive
„Transformacja do cyfrowej kolei – technologie”
♦ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Marcin Krogulec – Z-ca Dyrektora – Biuro Infrastruktury Pasażerskiej
„Centralny system dynamicznej informacji pasażerskiej – nowatorskie rozwiązanie PKP PLK S.A.”

KONKURS z nagrodami

19:30 Uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości

Atrakcja wieczoru – DODA – koncert na żywo.

16 marca – CZWARTEK

07:00 – 09:45 Śniadanie

PANEL III godz. 9.45 – 13:45

♦ Koleje Litewskie S.A. – Darius Pranka – Dyrektor Technologii Informatycznych – Dyrekcja Transportu Towarowego
„Wdrożenie technologii elektronicznego listu przewozowego dla klientów JSC Koleje Litewskie”
♦ East Japan Rail Company – Masumi Nakamura – Principal Chief Researcher
„Creation of new value for railway service using ICT”
Siemens Convergence Creators GmbH – Andreas Russwurm – Sales Manager Transportation Piotr Makowski – Kierownik ds. sprzedaży, Automatyka Kolejowa
„Telecommunication Solutions for Railway Industry”
♦ MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA – Tomasz Buczyński – Dyrektor Departamentu Kolejnictwa
„KPK a projekty komunikacyjno-informatyczne”
♦ Robert Bosch Sp. z o.o. – Adam Zajkowski – SBV Manager
„Inteligentny przejazd i nowoczesne technologie w kolejnictwie”
♦ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Karol Gruszka – Ekspert Biura Automatyki i Telekomunikacji
„ERTMS/ETCS Poziom 1 Limited Supervision – interoperacyjne rozwiązanie techniczne na linie o małym natężeniu ruchu kolejowego”

11:30 – 12:00 Przerwa kawowa

♦ Panasonic Marketing Europe GmbH – Anna Mazur – Key Account Manager
„Panasonic Toughbook&Toughpad – rozwiązania dla kolejnictwa”
♦ Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. Warszawa – Agata Bogucka – Z-ca Kierownika Działu Technicznego
„Wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie utrzymaniem taboru”
♦ INTERGRAPH Polska Sp. z o.o. – Bartosz Szczekutek – Dyrektor Sprzedaży
„Europejskie przykłady wdrożeń systemów związanych z zarządzaniem infrastrukturą – Hexagon”
♦ PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. – Maciej Lignowski– Prezes Zarządu, Dyrektor Przedsiębiorstwa
„Budowa systemu informacji pasażerskiej na linii kolejowej nr 250 zarządzanej przez PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o.”
♦ LedaTel Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. – Arkadiusz Stecko – Dyrektor Działu Technicznego
„Pomiary sygnału GSM/LTE operatorów telefonii komórkowej w odniesieniu do stacji BTS na trasach kolejowych. Systemy łączności GSM/LTE – Internet oraz Multimedia dla pasażerów”
♦ Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. – Paweł Kirchner – Naczelnik Wydziału Informatyki i Mechatroniki
„TELEINFORMATYKA – pomoc dla pasażera czy utrudnienie dla przewoźnika?”
♦ C&C Partners Sp. z o.o. - Mateusz Sadowski – Kierownik ds. projektu
„Bezpieczeństwo podróżnych – niezawodna komunikacja SOS/INFO”

KONKURS z nagrodami

13:45 – 14:30 Obiad

PANEL IV godz. 14:30 – 17:00

♦ PKP CARGO S.A. – Anatol Kupryciuk – Dyrektor Biura Kierowania Przewozami
„Symulatory pojazdów kolejowych do szkolenia maszynistów i kandydatów na maszynistów PKP CARGO S.A.”
♦ Bentley Systems Polska Sp. z o.o. - Mirosław Pawelec – Account Manager
„Modele 3D w infrastrukturze liniowej”
Koleje Dolnośląskie S.A. – Piotr Rachwalski – Prezes Zarządu
„Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań sprzedażowych i obsługi klienta w Kolejach Dolnośląskich”
NOVAMEDIA innovision Sp. z o.o. Łukasz Jankowski- Dyrektor Sprzedaży
„Zintegrowana i Dynamiczna Informacja Pasażera – nieunikniony standard”
♦ Przewozy Regionalne Sp. z o.o. – PolRegio – Wojciech Małecki – Naczelnik – Biuro Informatyki
„Zarządzanie siecią VPN w modelu opartym o PaloAlto Networks”
♦ TEKNISKA POLSKA Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. – Łukasz Kruszyński – Szef Rozwoju Projektów i Usług
„Optymalizacja kosztów budowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnych na pojazdach szynowych”
♦ Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. – Andrzej Wasilewski – Prezes Zarządu
„Integracja informacji z obsługą sprzedaży”
♦ ELMARK AUTOMATYKA Sp. z o.o. – Michał Łęcki – Key Account Manager
„Budowa i zarządzanie sieciami transmisji danych w systemach automatyki kolejowej ”
♦ Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. – Tomasz Jędrysa – Kierownik Wydziału Teleinformatyki
„Systemy IT w Kolejach Mazowieckich”
♦ Advantech Poland Sp. z o.o. – Alicja Strzemieczna – Sales Manager Eastern Europe
„Advantech – Inteligentne rozwiązania dla kolei”
BLUNOVATION Sp. z o.o. – Anna Wentland – Dyrektor Sprzedaży
„Zdalne zarządzanie obiektami i nadzór pracy grup roboczych przy wykorzystaniu kodów QR dla kolejnictwa”

KONKURS z nagrodami

16.30 – 18.30 FOTOBUDKA ( przy RECEPCJI hotelu) – pamiątkowe zdjęcia z Wisły

Partner:indeks


17:45
zbiórka uczestników konferencji przed RECEPCJĄ (prosimy zabrać ciepłą odzież)
18:00 wyjazd autokarami na kulig z atrakcjami. Przejazd trasą widokową. BIESIADA GÓRALSKA.
22:00 powrót do hotelu – I autokar
23:00 powrót do hotelu – II autokar
24:00 WIECZÓR KLUBOWY – bowling – bilard.

17 marca – PIĄTEK

07:00 – 09:45 Śniadanie

PANEL V godz. 11:00 PODSUMOWANIE KONFERENCJI

losowanie upominków
Zakończenie konferencji, wykwaterowanie do godz 12:00

Do dyspozycji Gości konferencji:
♦ bezpłany parking
♦ bezpłatny internet (WI-FI) na terenie całego obiektu
♦ bezpłatne CENTRUM WELLNESS
♦ basen rekreacyjny z systemem dysz i atrakcji wodnych
♦ jacuzzi
♦ łaźnia parowa oraz aromatyczna
♦ sauna infrared (promieniowanie podczerwone) oraz sauna sucha
♦  STOK NARCIARSKI przy Ośrodku

Program konferencji jest dostępny na stronie internetowej www.izbakolei.pl oraz www.telematykanakolei.pl
* Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do powyższego programu konferencji

Aktualny program:

program