PROGRAM
XV Konferencja „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”
14-16 marca 2018 r.

OSK „STOK” – WISŁA – ul. Jawornik 52 A

14 marca – ŚRODA – I dzień konferencji
11:00 -12:00 rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji – BUDYNEK STOK 2 (wejście główne)
11:30 -12:30 lunch - BUDYNEK STOK 3
12:45 uroczyste rozpoczęcie konferencji - BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA
Adam Musiał – Dyrektor Generalny – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
Dorota Markiewicz – Dyrektor – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Uroczystość wręczenia CERTYFIKATU przystąpienia w poczet firm członkowskich
POLSKIEJ IZBY PRODUCENTÓW URZĄDZEŃ I USŁUG NA RZECZ KOLEI

PKP TELKOL Sp. z o.o.     |     PIB Kopacki Sp. z o.o.     |     EXATEL S.A.     |     SIM FACTOR Sp. z o.o.     |     SITEL Poland Sp. z o.o.     |     Hikvision Poland Sp. z o.o.

godz. 13:00 wystąpienia zaproszonych gości:

  • MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY – Magdalena Kossowska – Naczelnik Wydziału Departamentu Kolejnictwa
  • URZĄD KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJKrzysztof Dyl –Zastępca Prezesa Urzędu – „Przyszłość to 5G”
  • PKP S.A.Piotr Pachutko – Zastępca Dyrektora Biura Teleinformatyki, „Strategia informatyki w PKP S.A. i w spółkach Grupy PKP”

PANEL I godz.14:00 – 16:15

  • PKP TELKOL Sp. z o.o. – Artur Gocel – Członek Zarządu, „PKP TELKOL: TRADYCJA, INNOWACJA, PRZYSZŁOŚĆ”
  • HUAWEI Enterprise Polska Sp. z o.o.Weijing Wang – Sales Director – Public & Transportation Sectors, „HUAWEI – Partner branży kolejowej w erze cyfryzacji”
    PKP INFORMATYKA Sp. z o.o. – Radosław ZawieruchaCzłonek Zarządu, „Aktualne wyzwania IT w sektorze kolejowym”
  • ADVANTECH Poland Sp. z o.o.Alicja Strzemieczna – Sales Manager Eastern Europe, „Global experience, local approach – kompleksowe wdrożenia Advantech dla kolei”
  • EXATEL S.A. – Nikodem Bończa-Tomaszewski – Prezes Zarządu, „EXATEL jako zaufany partner w budowie bezpieczeństwa systemów IT i OT”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Adam Smyczyński – Ekspert w Biurze Informatyki, „RINF – Doświadczenia PKP PLK SA we wdrażaniu Rejestru Infrastruktury w Polsce”
  • C&C PARTNERS Sp. z o.o. – Damian Dopiera – Dyrektor, „Nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego oraz przywoławczo –alarmowe w ujęciu wytycznych Ipi-4.”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Małgorzata Głowacka – Ciupek – Z-ca Dyrektora Biura Informatyki „Automatyzacja pracy małych posterunków ruchu”

16:15 -16:30 przerwa kawowa

PANEL II godz.16:30 – 18:30

  • PKP CARGO S.A.Piotr Zdziechowiak – Project Manager – Biuro Teleinformatyki – „Korporacyjna hurtownia danych”
  • FAST Group Sp. z o.o.Aleksander Redlich – Prezes Zarządu, „Niezawodna serwerownia”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Biuro Automatyki i Telekomunikacji – Jerzy Kacprzak – Naczelnik, „Łączność technologiczna do prowadzenia ruchu pociągów w PKP PLK S.A.”
  • SIEMENS Sp. z o.o. – Radosław Oblizajek – Kierownik ds. Sprzedaży Urządzeń Pokładowych ETCS, „Rozwiązania dla ETCS oraz Cyberbezpieczeństwa firmy Siemens”
  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.Paweł KirchnerNaczelnik Wydziału Informatyki i Mechatroniki, temat prezentacji w uzgodnieniu
  • BASEMENT SYSTEM POLAND Sp. z o.o. – Daniel Sadkowski – Prezes Zarządu, temat prezentacji w uzgodnieniu
  • PKP INTERCITY S.A.Jarosław Kowalski – Dyrektor Biura Informatyki, „Rozwiązania IT w PKP Intercity S.A. – Czy IT to już obszar biznesu? – Przegląd najnowszych inicjatyw i wdrożeń w zakresie systemów zarządczych, taborowych i handlowych”

19:30 Uroczysta GALA z udziałem zaproszonych gości BUDYNEK STOK 2 SALA KONGRESOWA

JUBILEUSZ XV-lecia konferencji TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI


CEREMONIA WRĘCZENIA STATUETEK
JUBILEUSZOWEJ XV- edycji KONFERENCJI
„TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”


21:00 występ gwiazdy wieczoru – SŁAWOMIR

slawomir-ikona

 

15 marca – CZWARTEK – II dzień konferencji – BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

07:00 – 09:45 Śniadanie BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

PANEL III godz. 9.45 – 14:00

  • Koleje Dolnośląskie S.A. – Piotr Rachwalski – Prezes Zarządu, „Znaczenie rozwiązań informatycznych w procesie obsługi podróżnego przez KD”
  • Robert BOSCH Sp. z o.o. – Adam Zajkowski – SBV Manager, „Rozwiązania detekcji wizyjnej w aplikacjach kolejowych”
  • TK Telekom Sp. z o.o. – Marcin Trzaska – Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju i projektów strategicznych, „TK Telekom jako integrator usług teleinformatycznych na rynku kolejowym”
  • MERA SYSTEMY Sp. z o.o.Adam Filutowski – Prezes Zarządu, „Nowoczesny system sprzedaży biletów w transporcie kolejowym i publicznym”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Biuro Automatyki i Telekomunikacji – Sławomir Tarnowski
    Główny Specjalista – „FRMCS – standard przyszłej łączności kolejowej”
  • TELZAS Sp. z o.o.Jarosław Piotrowski – Inżynier sprzedaży ds. klientów kluczowych,  „TELZAS po Kolei”
  • PKP ENERGETYKA S.A. – Ryszard Bryła – Dyrektor Departamentu Architektury, Projektów i Informatyki, Piotr Niciejewski – Kierownik-Biuro Informatyki, „Teleinformatyka w PKP Energetyka – wczoraj, dziś i jutro”.
  • IP Connect Sp. z o.o.Dariusz Bojda – Dyrektor Handlowy, „Radiotelefony GSM-R – najbliższa przyszłość radiołączności kolejowej”

12:00 – 12:15 przerwa kawowa

  • ELMARK AUTOMATYKA Sp. z o.o.Michał Łęcki – Key Account Manager, „Zarządzanie oraz wizualizacja lokalnych sieci przemysłowych w systemach automatyki kolejowej”
  • PKM Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.Błażej Bąkiewicz, Specjalista ds. zarządzania umowami eksploatacyjnymi – „Znaczenie dynamicznej informacji pasażerskiej w aglomeracji miejskiej”
  • SPRINT S.A. – Wojciech ApolinarskiDyrektor Sprzedaży, „Rozwiązania dla kolejnictwa na przykładzie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej”
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. – Andrzej Wasilewski – Członek Zarządu, „Wdrożenie elektronicznej karty czasu pracy dla drużyn pociągowych”
  • IPR-INSIGHTS Poland Sp. z o.o.Janusz Krzyczkowski – Prezes Zarządu, „Software Assets Management sposobem do negocjacji kontraktów licencyjnych”
  • ANDEL Polska Sp. z o.o. Karol Prost – Key Account Manager – „Floodline – Systemy detekcji wycieków cieczy oraz ochrony majątku w obiektach”
  • Koleje Małopolskie – Grzegorz Stawowy – Prezes Zarządu, „Systemy informatyczne Kolei Małopolskich – optymalizacja, rozwój, bezpieczeństwo”
  • TEKNISKA POLSKA Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. – Piotr Gawiński – Dyrektor, „Zalety sieci SDH i Ethernet, czyli MPLS-TP – przyszłościowe rozwiązanie dla kolejowych sieci szkieletowych”

14:00 – 15:00 Obiad BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

PANEL IV godz. 15:00 – 17:00

 

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Jan Danowski – Naczelnik Wydziału w Biurze Informatyki
    „Czy warto wdrożyć SIEM’a ?”
  • INTERGRAPH Polska Sp. z o.o. – HEXAGON, Bartosz SzczekutekDyrektor Sprzedaży, „Zaawansowane zarządzanie infrastrukturą w kontekście bezpieczeństwa na kolei”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Biuro Automatyki i Telekomunikacji – Karol Gruszka – Ekspert – „Sygnały i wskaźniki w systemie ERTMS/ETCS”
  • Esri Polska Sp. z o.o., Piotr Walenko – Menadżer ds. Klientów Kluczowych, Sektor Infrastruktura i Transport, „Kolej na GIS – analityka przestrzenna w służbie kolei”
  • INSTYTUT KOLEJNICTWA – Marek Sumiła – Kierownik Pracowni Telekomunikacji „Analiza dostępu do usług w FRMCS – możliwości technologiczne”
  • Przewozy Regionalne Sp. z o.o. – Andrzej Okoń – Dyrektor Biura Informatycznych Systemów Sprzedaży, „Nowe podejście do sprzedaży biletów w POLREGIO”
  • ROXTEC POLAND Sp. z o.o. – Maja Mikusek Manager Segmentu Infrastruktura – „Elastyczne zabezpieczenia kabli i rur w infrastrukturze kolejowej”
  • Koleje Śląskie Sp. z o.o. – Marcin Duda – Kierownik Wydziału Teleinformatyki, „Diagnostyka i lokalizacja pojazdów on-line na przykładzie Elfa II”
  • Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. Tomasz Jędrysa – Kierownik Wydziału Teleinformatyki, temat prezentacji w uzgodnieniu

18:00 zbiórka przed recepcją hotelową BUDYNEK STOK 2 (wejście główne)

NIESPODZIANKA

18:15 wyjazd autokarami na kulig z atrakcjami. Przejazd trasą widokową.
19:00 BIESIADA GÓRALSKA
22:00 powrót do hotelu – I autokar
23:00 powrót do hotelu – II autokar
24:00 WIECZÓR KLUBOWY – bowling – bilard.

16 marca – PIĄTEK – III dzień konferencji – BUDYNEK STOK 3 – SALA WENECKA

07:00 – 09:45 Śniadanie BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

PANEL V godz. 10:00 – 12:00 Podsumowanie konferencji

 

Losowanie upominków

Zakończenie konferencji, wykwaterowanie do godz 12:00

Do dyspozycji Gości konferencji:

  • bezpłatny parking
  • bezpłatny internet (WI-FI) na terenie całego obiektu
  • bezpłatne CENTRUM WELLNESS
    • basen rekreacyjny z systemem dysz i atrakcji wodnych
    • jacuzzi
    • łaźnia parowa oraz aromatyczna
    • sauna infrared (promieniowanie podczerwone) oraz sauna sucha
  • STOK NARCIARSKI przy Ośrodku

* Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do powyższego programu konferencji

Aktualny program:

program