12 października – PONIEDZIAŁEK – I DZIEŃ KONFERENCJI

11:00 -12:00         rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji – BUDYNEK STOK 1 (Wejście Główne)

11:00 -12:15         lunch  BUDYNEK STOK 3

12:30                     uroczyste rozpoczęcie konferencji                                                      BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

 

Adam Musiał – Dyrektor Generalny – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Dorota Markiewicz – Dyrektor – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Uroczystość wręczenia CERTYFIKATU przystąpienia w poczet firm członkowskich
POLSKIEJ IZBY PRODUCENTÓW URZĄDZEŃ I USŁUG NA RZECZ KOLEI

  godz.12:45 – 14:00  WYSTĄPIENIA ZAPROSZONYCH GOŚCI                                                                                                  

  • MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY Robert Zieliński – Departament Kolejnictwa –„Działania Ministerstwa w zakresie wdrożenia koncepcji wspólnego biletu oraz realizacji KPK”
  • Urząd Transportu Kolejowego – Marcin Wąchal – Dyrektor Oddziału Terenowego w Krakowie –„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym – zarys problematyki”
  • NASK – PIBJuliusz Brzostek – Dyrektor Pionu Centrum Cyberbezpieczeństwa –„Cyberbezpieczeństwo – współpraca – zaufanie”
  • INSTYTUT KOLEJNICTWAdr inż. Marek Sumiła – Laboratorium Automatyki i Telekomunikacji-„FRMCS – przyszły system kolejowej radiokomunikacji ruchomej”
  • PKP Informatyka sp. z o.o. – Tadeusz Turzyński – Prezes Zarządu, Maria Tatarkiewicz – Dyrektor Biura Strategii i Architektury – „Cele Grupy PKP w świetle strategii współpracy w zakresie informatyki i telekomunikacji”

BLOK I  godz.14:00 – 16:15                                                                                                                                                

  • MICROSOFT Sp. z o.o.Tomasz Jaworski – Dyrektor-„Kolej jako dane – przykłady z Europy”
  • PKP Informatyka sp. z o.o. – Anna Wojciechowska – Członek Zarządu –„Krajowy System Informacji i Rezerwacji w Transporcie Kolejowym (KSIRTK) – szanse i wyzwania
  • Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o. – Mariusz Grabowski – Account Manager-„Kolej na nowe IT”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Dariusz Nalazek – Koordynator ICT-„Infrastruktura IT, jak radzić sobie z problemem skali”  
  • CITRIX SYSTEMS Polska Sp. z o.o. – Sebastian Kisiel – Senior Sales Engineer-„Citrix : rozwiązania zorientowane na użytkowników”     
  • Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. – Katarzyna Jaworska-Szymkuć – Dyrektor Handlowy, Artur Kośmider – Dyrektor Centrum Usług Informatycznych –  „Nowy wymiar informacji pasażerskiej w oparciu o CASDIP”
  • Energo Security Serwis Sp. z o.o. – Sławomir Goździecki – właściciel –„Innowacyjna Ochrona kolejowej infrastruktury krytycznej”
  • PKP TELKOL sp. z o.o. – Sebastian Rzepecki – Kierownik Zespołu ds. Rozwoju –„Rozwój przez innowacje”

 

16:15 -16:30    przerwa  kawowa                                                                        BUDYNEK STOK 3  WYSTAWA TELE – IT 20

BLOK II  godz.16:30  – 18:30                                                                                                                                    

 

  • PKP CARGO S.A. – Piotr Bloch – Naczelnik Wydziału Rozwoju Aplikacji i Projektów –„Elektroniczna Wymiana Danych w kolejowym transporcie towarowym”
  • F5 Networks Poland Sp. z o.o. – Wojciech Małecki – Security Consultant, Bartosz Kieler – Wiceprezes Zarządu – Risk Guard Sp. z o.o. –„Strategiczna rola zabezpieczeń cybernetycznych w transporcie kolejowym”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Grzegorz Kuta – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Informacji i Spraw Obronnych – „Czy utworzenie wspólnego Centrum Wymiany i Analizy Informacji w obszarze cyberbezpieczeństwa (ISAC) dla sektora kolejowego ma sens?
  • TEKNISKA Polska Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. , Stefan Bednarczyk – Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa –„Bezpieczna sieć transmisyjna w systemach kolejowych strażnikiem ciągłości procesu”
  • Prezentacja firmy z branży

BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

godz.18:00 – 19:00 PANEL DYSKUSYJNY    

                                                                                           

                                                                                   CYBERBEZPIECZEŃSTWO W SYSTEMACH TRANSPORTOWYCH

MODERATOR: Piotr Kubicki – Ekspert IT/Telekom

Członek Rady Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

                                                                                                                                         

  • NASK PIB – Juliusz Brzostek
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Grzegorz Kuta
  • PKP Informatyka sp. z o.o. – Artur Ślubowski
  • PKP CARGO S.A. – Wojciech Durakiewicz
  • PKP Intercity S.A. – Mariusz Łuszcz

 

BUDYNEK STOK 2 SALA KONGRESOWA

 19:30 UROCZYSTA KOLACJA

13 października –  WTOREK – II DZIEŃ KONFERENCJI

07:00 – 09:45   Śniadanie  BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

BLOK  III      godz. 9.45 – 12:45                                                                                                                               

 

  • PKP INTERCITY S.A. – Mariusz Łuszcz – Dyrektor Biura Informatyki –„Teczka Maszynisty – wdrożenie w PKP Intercity”
  • ELMARK AUTOMATYKA S.A. Bogdan Kaliński – Key Account Manager – „Wzmocnione komputery mobilne do pracy w terenie”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Adam Smyczyński – Ekspert, Biuro Teleinformatyki – „TELEMATYKA – TSI TAF/TAP w przewozach kolejowych”
  • RELPOL S.A. – Krzysztof Pałgan – Wiceprezes Zarządu – Przekaźnik elektromagnetyczny – ważne ogniwo infrastruktury teleinformatycznej na kolei”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Ryszard Miłosz – Audytor – Biuro Audytu i Kontroli – „Zarządzanie ryzykiem IT w ruchu kolejowym”

 11:00 -11:15    przerwa  kawowa                                                                           BUDYNEK STOK 3  WYSTAWA TELE – IT 20

 

  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o. – Bartłomiej Buczek – Członek Zarządu –„Program PREVENT”
  • ESRI Polska Sp. z o.o. – Piotr Walenko – Menadżer ds. Klientów Kluczowych –„Zobaczyć to, czego inni nie widzą. Jak strategia lokalizacyjna uwalnia potencjał firmy”
  • PKP Energetyka S.A.
  • iris – GmbHTomasz Gawryluk – Regional Director – Nowe możliwości Automatycznych Systemów Zliczania Pasażerów”

BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

godz. 12:45 – 13:45 PANEL DYSKUSYJNY

                                                                                                                                                                                                                                                                                         TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA W SŁUŻBIE KOLEI

 MODERATOR:  Zbigniew Wiśniewski – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

                                                                                                                                                  

  • PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. – Bartłomiej Buczek
  • PKP TELKOL Sp. z o.o. –  Marcin Patoleta
  • PKP Linia Hutnicza-Szerokotorowa sp. z o.o. – Mariusz Kamiński
  • Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. – Tomasz Jędrysa
  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. – Piotr Malarski
  • Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. – Marek Zwierzchowski

13:45 – 14:45    Obiad   BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

BLOK IV       godz.14:45 – 17:45                                              

 

  • Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. – Marek Zwierzchowski – Kierownik Działu Informatyki –            „Terminale mobilne i ich praktyczne zastosowanie w obsłudze i eksploatacji taboru”
  • Intertrading Systems Technology Sp. z o.o. Jacek Ziąbski – Dyrektor Rozwoju Nowych Technologii –      Technologie wirtualnych aplikacji i desktopów – to naprawdę się opłaca”
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o. – Konrad Sadulski – Naczelnik Wydziału Teleinformatyki –„Informatyczne aspekty integracji rozkładów jazdy ŁKA i PKS”
  • Micro Focus Polska Sp. z o.o.Piotr Banaszewski – Software Sales Executive – „Micro Focus na dobrych torach”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Luiza Kaczanowska – Naczelnik – Biuro Automatyki i Telekomunikacji – System łączności zapowiadawczej i strażnicowej z wykorzystaniem sieci operatorów publicznych GSM”
  • BOMBARDIER TRANSPORTATION (ZWUS) Polska Sp. z o.o. Maciej Supernak – Dyrektor –„Telekomunikacja a sterowanie ruchem kolejowym”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Marcin Krogulec – Z-ca Dyrektora Biura Eksploatacji i Obsługi Pasażerskiej –„Systemy Informacji Pasażerskiej w kontekście wymagań TSI”
  • ELMARK AUTOMATYKA S.A. Michał Łęcki – Key Account Manager –„txOne – przemysłowe systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom w sieci OT”
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Grzegorz Wątkowski –  Naczelnik – Wydział Zarządzania Siecią GSM-R –„GSM-R w Polsce w świetle Krajowego Planu Wdrażania TSI wraz z Suplementem”
  • FUNDACJA GS1 PolskaZbigniew Rusinek – Menedżer ds. wdrożeń branżowych –„Identyfikacja GS1 w kolei”
  • Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. – Tomasz Jędrysa – Kierownik Wydziału Teleinformatyki –„IT w służbie Kolei”

                                                                                                                                                      BUDYNEK STOK 2  (wejście główne)

18:30    zbiórka przed recepcją hotelową   (prosimy zabrać ciepłą odzież)

18:45    wyjazd autokarami na kulig z atrakcjami. Przejazd trasą widokową.

PARTNER WYJAZDU

19:30    BIESIADA GÓRALSKA

22:00     powrót do hotelu – I autokar

23:00     powrót do hotelu – II autokar

24:00    WIECZÓR KLUBOWY – bowling – bilard.

 

14 października  – ŚRODA – III DZIEŃ KONFERENCJI

 

07:00 – 10:30     Śniadanie   BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

 

BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

godz. 11:00 – 11:30

rozstrzygnięcie konkursów:

SIM FACTOR Sp. z o.o.

MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A.

DYSTEN Sp. z o.o.

RAPORT KOLEJOWY

Zakończenie i podsumowanie konferencji

losowanie upominków

 

Zakończenie i podsumowanie konferencji oraz losowanie upominków

Do dyspozycji Gości konferencji:

  • bezpłatny parking
  • bezpłatne WI-FI na terenie całego obiektu
  • bezpłatne CENTRUM WELLNESS ( basen rekreacyjny z systemem dysz i atrakcji wodnych, jacuzzi, sauny oraz łaźnie parowe i aromatyczne)
  • STOK NARCIARSKI przy Ośrodku

* Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do powyższego programu na każdym etapie organizacyjnym konferencji

Pobierz program (pdf):


program (pdf)